Підстав для зниження цін на молочні продукти в Україні немає

Підстав для зниження цін на молочні продукти в Україні немає - INFBusiness

Факторів значного здешевшання молочної продукції наразі немає, тому ціни можуть зростати 2024 року в межах інфляції.

Зокрема, ціни можуть підвищуватися на кисломолочну продукцію (кефір, йогурт, сметана, кисломолочний сир), а також сири тверді та напівтверді, повідомила у телеефірі генеральний директор Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

«Вартість молочних продуктів на поличках вітчизняних магазинів 2023 року порівняно з 2022 роком зросла на 7-10% (що є в межах інфляції), найбільше подорожчало вершкове масло — на 40%. Одна з причин подорожчання — суттєвий дефіцит молока-сировини, внаслідок чого середньорічна закупівельна ціна на молоко-сировину піднялася на 14% проти 2022-го. За два роки воєнних дій галузь тваринництва зазнала збитків майже на $3 млрд (зруйновні МФТ, знищена сільгосптехніка та тварини тощо), що суттєво підірвало потенціал галузі. Підвищення  цін на виробничі ресурси (паливо-мастильні матеріли, добрива, електроенергію, ветпрепарати, насіння, засоби захисту рослин, сільгосптехніку і комплектуючі тощо)  значно збільшило собівартість молока-сировини», — цитує її пресслужба Асоціації виробників молока. 

Фахівець підкреслила, що 2023 року, попри складні умови, молочнотоварні ферми лише завдяки підвищенню надоїв змогли вийти на довоєнний рівень постачань молока-сировини на переробку. 

«Але, на жаль, це зростання не змогло компенсувати зменшення виробництва в присадибному секторі, що і призвело до значного дефіциту. З огляду на ситуацію в галузі, ціни на молоко та молочні продукти можуть зростати і впродовж 2024 року. Крок зростання очікується в межах інфляції і складе до 10%», — розповіла Ганна Лавренюк.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *