Експорт української кукурудзи продовжує показувати позитивну динаміку на тлі стабільного попиту з боку європейських країн та можливих погодних ризиків у Південній Америці.
Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
Вони зазначають, що листопадовий обсяг експорту перевищив 2,5 млн т, а на грудень уже законтрактовано 2,1 млн т, і ця цифра має потенціал зростання.
«Грудень традиційно стає місяцем великих обсягів експорту кукурудзи з України. Ми спостерігаємо активний попит з боку Європейського Союзу, що підкріплюється зниженням фрахтових ставок. Це дозволяє українським трейдерам пропонувати конкурентоспроможні ціни та збільшувати обсяги постачань. У грудні можна очікувати експорт щонайменше 2,2-2,3 млн т. Така активність на ринку сприяє поступовому зростанню цін на кукурудзу на умовах CPT, які вже наближаються до $200 за тонну», — зазначають аналітики.
За оцінками аналітиків, у грудні ціни можуть ще зрости. Одним із драйверів цінових коливань наразі є ситуація з опадами в Південній Америці.
«Попит на кукурудзу зараз підтримується не лише низькими фрахтовими ставками, а й прагненням імпортерів зафіксувати запаси на тлі погодних ризиків. Нерівномірність опадів у регіонах Південної Америки, де в грудні розпочнеться посівна кукурудзи, може суттєво вплинути на врожайність зернової. Якщо в грудні та січні ситуація із вологозабезпеченням у цих країнах не покращиться, це призведе до перегляду прогнозів урожайності кукурудзи у бік зниження, що може підвищити ціни на світовому ринку.
Прогнози на грудень – січень вказують на ймовірне зростання цін до $205-210 за тонну. І це ще не межа. Водночас навіть без впливу Південної Америки ціни на українську кукурудзу мають тенденцію до зростання на $2-3 щотижня у найближчий період», — додають у ПУСК.
Источник: www.agroportal.ua