В Угорщині хочуть закрити кордон для зернових з України

В Угорщині вже із середини вересня хочуть закрити кордон для деяких зернових з України. Влада країни пояснює це тим, що останніми роками угорське сільське господарство “переживає одне потрясіння за іншим”.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Про відповідне рішення на національному рівні попередили в тамтешньому міністерстві сільського господарства. Про це пише Agrar Szektor.

Глава відомства Іштван Надь каже, що якщо ЄС не продовжить заборону на імпорт деяких українських зернових продуктів, що спливає 15 вересня, то Угорщина “з метою захисту внутрішнього ринку” запровадить заборону не тільки на ці чотири продукти, а й на всі 24 попередні продукти.

Міністр додав, що останніми роками угорське сільське господарство “переживає одне потрясіння за іншим”. За його словами, українська сільськогосподарська продукція “безмитно ринула на європейський ринок, – усе це створює труднощі для виробників”.

Як повідомлялося, Польща наполягає на рішенні Єврокомісії продовжити заборону експорту українського зерна до Польщі, Угорщини, Болгарії, Словаччини та Румунії. Якщо це рішення не ухвалять, Польща може спробувати ввести заборону в односторонньому порядку, однак це може призвести до обмежень у відповідь з боку Єврокомісії.

Польська влада заявила, що якщо Євросоюз не продовжить цю заборону, то введуть односторонні обмеження. Таке рішення Варшави означало б порушення законодавства ЄС. Польщі за це можуть загрожувати штрафні санкції, але їхня реалізація передбачає тривалу процедуру.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *