USAID виділив $1 млн на кредити під гарантії страхування урожаю

USAID виділив $1 млн на кредити під гарантії страхування урожаю - INFBusiness

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє грант у розмірі $1 млн на програму підтримки мікро-, малого та середного бізнесу, у межах якої аграрії зможуть взяти кредити під гарантії страхування майбутнього врожаю.

Про це розповів представник Офісу економічного зростання USAID Пол Олівер на пресконференції в «Укрінформ».

«USAID виділяє страховій компанії UNIVERSALNA $1 млн для страхування врожаю малих фермерів. Це страхування буде використовуватись як застава під кредити від ПриватБанку для позичальників із обмеженим доступом до фінансування», — сказав він.

Очікується, що нова програма дасть змогу профінансувати близько 220 малих та середніх сільськогосподарських виробників із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн. Зокрема, планується, що аграрії зможуть залучити кредитів на загальну суму 570 млн грн.

Голова правління страхової компанії UNIVERSALNA Олексій Музичко додав, що програма передбачає страхування посівів та майбутнього врожаю озимих пшениці та ріпаку на весь період вирощування включно із перезимівлею. Врожай буде застраховано від понад 30 основних аграрних ризиків, зокрема несприятливих погодних умов (замерзання, побиття градом, сильна злива тощо), хвороб рослин та розмноження шкідників рослин, а також від протиправних дій третіх осіб (крадіжок та іншого). Програма не передбачає страхування від воєнних ризиків.

Участь у програмі зможуть взяти мікро-, малі та середні агропідприємці з усієї країни, окрім окупованих територій та зон, близьких до бойових дій, або зон, де ведуться бойові дії.

Щоб узяти участь у програмі, підприємець має подати заяву на оформлення кредиту до ПриватБанку та підписати зобов’язання застрахувати майбутній врожай. Після цього страхова компанія здійснює оцінку посівів та укладає договір про страхування із страховим тарифом 6,4%.

Агропідприємства мають сплатити 0,2% від тарифу, а решта буде покрита за рахунок грантових коштів від USAID. При настанні страхового випадку компанія виплатить страхове відшкодування залежно від збитку.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *