рф у війні з Україною допомагає провідна турецька компанія

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло одну з провідних світових компаній зі скла та хімічного виробництва – турецьку Şişecam Group – до переліку міжнародних спонсорів війни, що загрожує їй серйозними репутаційними втратами на світовому рівні. Зокрема, виробництво компанії розміщено у тій самій особливій економічній зоні, де РФ виробляє “Шахеди”. Про це розповіли в самому НАЗК .Там пояснили, що ця компанія:
продовжує вести бізнес по Росії;
залишається найбільшим у Росії експортером у своїй галузі.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

“З початку російської агресії, у 2014 році, Sisecam Flat Glass здійснює виробництво у напрямку архітектурно-будівельного та автомобільного скла в Росії на ЕВЗ “Алабуга” в Республіці Татарстан. Там виробляються і “Шахеди”, якими росіяни регулярно атакують Україну”, – наголосили. в НАЗК.

Крім того, зазначається, турецька компанія забезпечує робочі місця для 3 414 працівників на своїх заводах у Росії – тим самим створюючи робочі місця та підтримуючи економіку держави-терориста. А її дочірні компанії за 2022 рік сплатили податків до більш ніж на 11,2 млн доларів.

“Слід також згадати, що російські закони вимагають від роботодавців співпрацювати з владою в мобілізаційній кампанії, наприклад, передаючи особисті дані працівників військкомату. Незважаючи на те, що іноземна компанія може стверджувати, що влада не зверталася до неї з такими питаннями, чим довше компанія залишається у Росії, тим важче пояснити, що їй вдалося обійти вимоги цих законів”, – нагадали в Агентстві.

Şişecam Group займає 2 місце у світі за обсягами виробництва скляного посуду, 5 місце серед виробників скляної тари та листового скла. А також є світовим лідером у виробництві:

кальцинованої соди;
хімічні речовини на основі хрому.
Оголошення міжнародним спонсором війни – що це означає

Şişecam Group – далеко не перша міжнародна компанія, яка потрапила до цього списку. До нього вже внесено PepsiCo і Mars, Philip Morris International, JTI, Alibaba Group Holding Limited, Bacardi, Unilever, Raiffeisen Bank International, Auchan, Metro, Procter & Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi, Geely та багато інших.

Включені до списку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Наприклад, раніше американська корпорація Mondelez International зіткнулася з бойкотом у Європі після внесення до українського списку міжнародних спонсорів війни. Найактивніше до нього приєдналися країни Скандинавії. Після цього в Mondelez навіть заявили про прагнення згорнути бізнес у Росії. Однак бойкот не припинився, тому що повного виходу з ринку РФ компанія все одно не планує.

Втім, усі ці компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні, оскільки НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів будуть введені санкції РНБО, ситуація може змінитися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *