Експорт зерна до Польщі: чому Україні заборонено, а рф можна

Польща заборонила Україні експортувати зерно до їхньої країни (дозволено лише транзит). Однак при цьому продовжує купувати зерно у Росії.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Як розповів УНН президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, це пояснюють незначними обсягами закупівель з РФ. Водночас Україна постачала такі обсяги, що створила конкуренцію польським аграріям.

“Виникає багато запитань – чому, коли Україні забороняють, з російською їжею продовжують працювати. І мед постачає Росія, та інші продукти. Чому до Росії немає такого жорсткого ставлення? Коли ставимо ці запитання, нам говорять про незначні обсяги, а Україна везе через кордон значні обсяги продукції”, – наголосив він.

На думку експерта, у цій ситуації є одне правильне запитання: якщо польська сторона побоюється, що продукція українського АПК осяде на її внутрішньому ринку, то їй необхідно уважно контролювати переміщення вантажів. “Спочатку вони погодилися, а потім сказали: “Ага, ви продаєте до Італії та Іспанії, а ми туди теж хочемо продавати. І ми там із вами не можемо конкурувати”, – пояснив Леонід Козаченко поведінку польських партнерів.

На думку глави Української аграрної конфедерації, Польща думає про захист своїх фермерів, які не можуть конкурувати з українськими “навіть за умов війни, коли в Україні не все гаразд”. “Але все ж таки українське сільське господарство потужніше, воно розвивається зовсім за іншим принципом, ніж європейське. І це справді причина”, – прокоментував експерт заяви польської сторони щодо блокування українського агроекспорту.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *