Чи вистачить українцям харчів на зиму

Дефіцит продовольства Україні не загрожує. Понад те, врожаю 2023 року вистачить як задоволення внутрішніх потреб країни, так і для продажу в інші країни.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив: наразі українські аграрії вже намолотили 16,6 млн тонн зерна. Лідерами є дві південні області:

Миколаївська;
Запорізька.
“За цими цифрами в мільйони тонн зерна стоїть щоденна важка праця десятків тисяч людей, які часто ризикують своїм життям. [Але] Ми вже ясно розуміємо, що продовольства вистачить і для внутрішніх потреб України, і на експорт”, – сказав глава уряду.

При цьому він наголосив: Україна має намір продовжувати виконувати роль “одного із ключових гарантів глобальної продовольчої безпеки”. Втім, для цього їй потрібна допомога партнерів:

більше ППО – щоб “краще прикрити наші порти, особливо дунайський портовий кластер”;
стійкі сухопутні логістичні шляхи із високою пропускною здатністю.
Що з цінами на їжу

Тим часом ціни на овочі борщового набору в Україні досягли нижньої планки. Мова про:

картоплю;
цибулю;
капусту;
моркву;
буряки.
Як розповів Іван Стефанишин, радник директора з агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар”, вартість просіла навіть порівняно з початком серпня минулого року. Причина – надлишок основних овочів.

“Посаджено дуже багато борщового набору і немає на нього попиту – пропозиція надто велика. Це свідчить про нестабільність нашого виробництва та бажання заробити за день купу грошей. Як для населення ситуація чудова, а для виробника – катастрофічна”, – сказав Стефанишин.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *