Україна у серпні 2024 року експортувала 10,38 тис. т молочних продуктів попри скорочення обсягів надою.
Натуральні обсяги експорту збільшилися на 10% порівняно з липнем поточного року і на 13% — порівняно з серпнем 2023 року, повідомляє Асоціація виробників молока.
Грошова виручка за поставлену молочну продукцію склала $24,92 млн і збільшилася на 13% порівняно з липнем 2024 року і на 19% — порівняно із серпнем 2023 року.
Головними експортними категоріями в грошовому еквіваленті були молоко та вершки згущені (26%), масло вершкове (26%), морозиво (18%) та сири (17%).
Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі припустив, що на збільшення обсягів експорту молочної продукції українськими компаніями в серпні вплинули дефіцит жирів у світі, скорочення обсягів виробництва молока-сировини в різних регіонах, ріст світових цін на біржові товари та девальвація гривні.
«Ринок молочних жирів розбалансований, попит переважає пропозицію, а ціни на вершкове масло ростуть. Попри підвищення ціни на сире молоко в Україні, воно все одно поступається європейським цінам, а вітчизняні молочні продукти, а саме вершкове масло, є привабливими на зовнішніх ринках», — зазначили в асоціації.
Певним бар’єром для українських експортерів залишається стримування подальшого збільшення обсягів перероблення молока на заводах через довготривалі відключення електроенергії.
У серпні Україна імпортувала 4,55 тис. т молочних продуктів, що на 2% менше порівняно до серпня поточного року і до липня 2023 року. За останній місяць в Україну зменшилися постачання більшості молочних продуктів за винятком маслянки (+12%), сирів (+6%) та морозива (+16%). Україна імпортувала молочні продукти з ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Норвегії, Сербії, Молдови.
У січні – серпні 2024 року імпорт склав 36,78 тис. т молочних продуктів, що на 4% менше порівняно до минулорічного періоду.
Источник: www.agroportal.ua