У листопаді імпорт свинини в Україну скоротився втричі

У листопаді імпорт свинини в Україну скоротився втричі - INFBusiness

Згідно з попередніми даними митної статистики, імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини у листопаді склав 677,7 т сукупною вартістю $2,05 млн. Це майже втричі поступається обсягам завезеного минулого місяця та на 41,4% менше ніж у відповідний місяць минулого року.

Про це повідомляє асоціація «Свинарі України» (АСУ).

«Послаблення імпортної активності у другій половині осені відбулося на тлі сезонного зниження цін на внутрішньому ринку. Так, середні ціни закупівлі у вересні сягнули свого максимуму, після чого сезонно послаблювалися протягом жовтня-листопада. Тож середня ціна закупівлі у листопаді була на 16% нижчою за вересневу позначку. Середня митна вартість імпортованої свинини за відповідний період, навпаки, зросла на 17%: якщо у вересні середньозважена вартість кілограму імпортованої свинини на митному пункті складала $2,58, то в листопаді цей показник перевищив 3 $/кг», — йдеться у повідомленні.

При цьому, здороження торкнулося як м’ясної сировини європейського походження, так і канадської свинини, частка якої у листопаді була переважною — 55% завезеного за листопад.

Як зазначили в АСУ, додатковим обмеженням для надходження імпортної свинини стали логістичні проблеми та підвищенням транспортних витрат. Утім, за свідченнями імпортерів, вирішальну роль в даному випадку відіграло зниження економічної привабливості імпорту на тлі здешевлення вітчизняної сировини. 

Загальні обсяги імпорту свинини за 11 місяців 2023-го склали 12,6 тис. т, що в 3,7 разів менше ніж за аналогічний період минулого року. 

«З огляду на таку динаміку, частка імпортованої свинини відповідатиме 2% загального виробництва та близько 4% промислового», — прогнозують в асоціації.

У листопаді імпорт свинини в Україну скоротився втричі - INFBusiness

Источник: www.latifundist.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *