Виробництво яловичини на світовому ринку за підсумками 2023 року скоротиться на 1% порівняно з попереднім роком.
За прогнозами аналітиків Rabobank, така ж ситуація складеться і в 2024 році, пише foodprocessing.com.au.
Фахівці пояснюють, що у 2023 році на багатьох ринках не спостерігалося зростання споживання, яке очікувалося, оскільки економіка відновлювалася після COVID-19. Очікується, що ця тенденція збережеться і в 2024 році. За прогнозами Rabobank, наступного року повільне відновлення світової економіки обмежить витрати споживачів і, ймовірно, також стримуватиме їхні витрати на яловичину.
У звіті зазначається, що в США спостерігається високий попит на яловичину, хоча він може слабшати, що супроводжується скороченням поголів’я ВРХ та постачань яловичини. В Азії слабкий попит і високий рівень запасів є випробуванням для ринку.
В Австралії ціни на ВРХ впали на 28% з червня, у Новій Зеландії та Бразилії також знизилися, але менше. У США ціни на ВРХ були стабільними, а у Канаді вони зросли на 3% у період з червня по жовтень.
Дані з Китаю свідчать про те, що тип продуктів, які користуються попитом, змінюється: більше уваги приділяється продуктам з оптимальним співвідношенням ціни та якості, а менше — преміум-класу.
«Ця обережність споживачів може бути підтримана спочатку скороченням обсягів більш дорогої північноамериканської яловичини і збільшенням обсягів австралійської та південноамериканської яловичини, — зазначають у банку. — Однак, коли виробництво в США скоротиться до рівня, який чинитиме підвищувальний тиск на світові ціни на яловичину, ми можемо побачити певну реакцію з боку світових споживачів яловичини. Цілком можливо, що в 2024 році маржа в ланцюгах постачань яловичини буде скорочуватися, щоб втримати вищі ціни і задовольнити потреби споживачів».
Старший аналітик Rabobank з питань тваринних білків Ангус Гідлі-Бейрд вважає, що австралійський сектор яловичини досяг дна ринку.
«Невизначеність виробників, яка спричиняла падіння цін, зменшилася, і з наближенням літа виробники будуть більш впевненими у тому, яке поголів’я вони будуть утримувати, що поверне певну стабільність на ринок», — сказав він.
Очікується, що найближчими місяцями показники переробки дещо зміняться, а кількість забою збільшиться в першому кварталі 2024 року.
Источник: www.agroportal.ua