Rabobank: Світове виробництво молока знизиться

Rabobank: Світове виробництво молока знизиться - INFBusiness

Виробництво молока в експортних регіонах «Великої сімки» у 2023 році зросте на 0,3% порівняно з минулим кварталом.

Такий прогноз зробили фахівці Rabobank, повідомляє «Інфагро».

Зниження показника порівняно з оцінкою минулого кварталу в 0,5% зумовлене скороченням виробництва у більшості ключових світових регіонів, включаючи США, ЄС і Нову Зеландію. Очікується, що до 2024 року виробництво зросте на 0,4%, що набагато менше, ніж середньорічний приріст у 1,6% у 2010-2020 роках.

«Виробництво швидко зростає, наближаючись до сезонного піку в Океанії, причому основна увага приділяється виробництву сухих молочних продуктів у Новій Зеландії. Фермери в регіоні перебувають у стресі через значне зниження прогнозованих цін на молоко від Fonterra та інших переробних підприємств, витрати на виробництво залишаються високими. Очікується, що загальний обсяг сезонного виробництва буде нижчим через низькі ціни на молоко, а учасники ринку уважно спостерігають, що трапиться після досягнення жовтневого піку виробництва», — пояснюють експерти. 

У Північній півкулі менша кількість корів і нижча врожайність означають, що виробництву в США буде важко досягти зростання протягом другої половини року. Очікується, що в найближчі місяці обсяги виробництва в ЄС залишаться без змін порівняно з сильними показниками попереднього року.

Водночас відновлення попиту на молочну продукцію в Китаї на сьогоднішній день не компенсувало значного зростання внутрішнього виробництва молока.

«Зростання виробництва молока сповільниться у 2 півріччі 2023 та 2024 років, але повного відновлення балансу ринку найближчим часом не очікується», — вважають аналітики. 

Пошуки Новою Зеландією ринків за межами Китаю мають ефект доміно. Протягом деякого часу сухе незбиране молоко виробництва ЄС не було конкурентоспроможним на світових ринках. Зовсім недавно експорт СЗМ із ЄС зіткнувся з більшою конкуренцією на ринках, які традиційно більше схильні купувати продукцію європейських постачальників, особливо під час низького сезону Нової Зеландії. Це може призвести до того, що більше молока буде спрямовано на виробництво сиру, а не СЗМ і масла.

«Ефект доміно продовжує спостерігатися і в Південній Америці. Зниження цін на молочну продукцію Океанії зробило продукцію з Аргентини та Уругваю менш конкурентоспроможною в Північній Африці та інших регіонах. Зросли постачання до Бразилії, де вони мають конкурентну перевагу в межах Mercosur. Однак нижчі ціни на молоко в Бразилії додають політичного тиску, де може розглядатися обмеження на імпорт із країн південних сусідів країни», — підсумовують фахівці.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *