OpenSea відключить інструмент для примусового збору роялті – ForkLog UA

OpenSea відключить інструмент для примусового збору роялті - ForkLog UA - INFBusiness

З 31 серпня NFT-маркетплейс OpenSea припинить роботу онлайн-інструменту Operator Filter, який забезпечує збір авторських відрахувань.

OpenSea відключить інструмент для примусового збору роялті - ForkLog UA - INFBusiness

OpenSea відключить інструмент для примусового збору роялті - ForkLog UA - INFBusiness

Джерело: X.

Платформа представила рішення в листопаді 2022 року. Operator Filter дає змогу творцям колекцій вносити до чорного списку маркетплейси, які не стягують роялті під час перепродажу активів.

За визнанням засновника і CEO OpenSea Девіна Фінцера, інструмент не отримав в екосистемі тієї підтримки, на яку розраховувала команда. За його словами, низка торгових майданчиків на кшталт Blur, Dew і LooksRare обійшли Operator Filter, інтегрувавши протокол Seaport.

Рішення також зіткнулося з протидією з боку деяких авторів колекцій, які вважають його посяганням на право власності, обмежуючи варіанти торгівлі NFT.

«На жаль екосистема не прийняла Operator Filter», — констатував Фінцер.

Він зазначив, що більшість торгових обсягів продовжують зміщуватися в нульові збори для творців.

«Роялті – тільки один із багатьох потоків доходу, доступних творцям у Web3, і наша роль у цій екосистемі полягає в тому, щоб підтримати інновації поза межами єдиного юзкейса або бізнес-моделі», — заявив засновник OpenSea.

Після 31 серпня для колекцій, які використовували Operator Filter, збори будуть примусово стягуватися до 29 лютого 2024 року. Після цієї дати гонорари творців стануть необов’язковими. Для нових NFT це правило набуде чинності відразу.

У лютому команда OpenSea перевела маркетплейс на модель «опціонального збору» роялті та тимчасово скасувала комісії на тлі протистояння з Blur.

Нагадаємо, у червні сумарний обсяг виплат гонорарів творцям NFT-колекцій знизився до дворічного мінімуму — майже 1000 ETH.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *