Сезон оленки волохатої. Як боротись і не зашкодити медозбору

Сезон оленки волохатої. Як боротись і не зашкодити медозбору - INFBusiness

Протягом останніх років спостерігаються все частіші спалахи інтенсивного розвитку та пошкодження оленкою волохатою (лат. Epicometes hirta Poda.). Високий рівень шкодочинності оленки волохатої спостерігається і цього року.

Шкода завдається досить широкій групі рослин, жуки виходять із ґрунту за середньодобової температури +12,7…+15,8 °C та температури ґрунту на глибині 20 см +9,2 °C. Найбільш активні в теплі сонячні дні з 10:00 до 15:00. Вночі та в похмуру дощову погоду шкідники можуть покидати рослини і ховаються в рослинні рештки, верхні шари ґрунту на глибину 0,5-2,5 см або залишатися в пуп’янках рослин. Про це розповіли у Агродепартаменті компанії LNZ Group.

Залежно від термінів цвітіння жуки мігрують з культури на культуру. «Вони виїдають з квіток тичинки й маточку, обгризають пелюстки, частково можуть пошкоджувати і молоде листя. Дорослі жуки спочатку харчуються цвітом кульбаби, потім — тюльпанів і нарцисів, а в період цвітіння кісточкових (черешня, персик, абрикос), зерняткових (яблуня, груша) та ягідних культур перелітають у сад, де здатні пошкодити до 90% квіток. Пізніше переходять на ріпак та квітучі бур’яни. В червні самка відкладає по 12-17 яєць у ґрунт в декількох місцях, з яких через 7-8 днів відроджуються личинки, що залишаються в ґрунті до кінця серпня – початку вересня і живляться рослинними рештками. Перетворення личинки на лялечку відбувається з кінця серпня до середини вересня. Через 15-20 днів з’являються молоді жуки», — коменутють спеціалісти.

Сезон оленки волохатої. Як боротись і не зашкодити медозбору - INFBusiness

Сезон оленки волохатої. Як боротись і не зашкодити медозбору - INFBusiness

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *