Географія експорту українського ріпаку, олії та шроту змінюється

Географія експорту українського ріпаку, олії та шроту змінюється - INFBusiness

В Україні очікується рекордний урожай ріпаку — 4,2 млн т. Цьому сприяють рекордні посівні площі та урожайність, що також може сягнути максимальної позначки.

Про це повідомила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

«Експортний потенціал ринку ріпаку та продуктів його переробки також оновлює максимум. Запорукою досягнення таких результатів стає не тільки великий урожай ріпаку та запуск нових переробних потужностей, а й вирішення логістичних питань», — зазначила вона.

В липні експортна статистика демонструє досить активний початок сезону, що особливо важливо в умовах відсутності зернового коридору. Логістика переорієнтується на дунайські порти та сухопутні маршрути через західні кордони.

«Згідно інформації учасників ринку, в умовах постійних атак на портову інфраструктуру вересневі контракти орієнтовані на автомобільну та залізничну логістику ріпаку. Якщо ключовими ринками збуту для ріпаку та ріпакового шроту залишаються країни ЄС, то на ринку ріпакової олії з ними доволі успішно конкурує Китай», — пояснює Світлана Купрєєва.

І наводить зміни у географічній структурі експорту:

  • ріпак — зменшилась частка країн ЄС на користь Великої Британії, Швейцарії та Бангладеш;
  • ріпакова олія — зменшилась частка країн ЄС на користь Китаю та Малайзії;
  • ріпаковий шрот — навпаки, частка країн ЄС досягла 95%, інші 5% — експорт у В’єтнам.

«Поточні показники експорту в серпні (станом на 22 серпня 2023 року експортовано біля 500 тис. т ріпаку та більше ніж 58 тис. т ріпакової олії) дозволяють розглядати оптимістичні сценарії», — підсумувала експертка. 

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *