Експортувати ячмінь через західні кордони вигідніше, ніж через порти Дунаю

Експортувати ячмінь через західні кордони вигідніше, ніж через порти Дунаю - INFBusiness

Експортний ринок українського ячменю переходить на автомобільну та залізничну логістику, 60% поставок спрямовуватимуть до пунктів перетину кордону з Румунією. Це викликано зростанням вартості фрахту, а також загрозою атак рф по інфраструктурі портів Дунаю.

Про це повідомляє аналітичний центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

«Фермери намагаються здебільшого самостійно експортувати ячмінь. При цьому 60% поставок здійснюється  автомобільними та залізничними шляхами до Румунії.  Трейдери наразі не дуже зацікавлені в торгівлі  ячменем. Зростання вартості фрахту створює сильні обмеження. Попит на український ячмінь є, проте зерно виходить занадто дорогим: для ліквідності в річкових портах цінник має становити 110-120 $/т на умовах СРТ, але аграрії не будуть поставляти за такою низькою ціною. До того ж  учасники ринку побоюються повторних атак рф по інфраструктурі дунайських портів. Аграріям вигідніше везти ячмінь на кордони, ніж до Рені, зокрема на Чоп, де ціна становить 140 $/т. Навіть фермери центральних областей почали цікавитися автопоставками ячменю до Румунії — логістика виходить дешевшою», — розповіли аналітики.

На ринку ячменю переробники більш активні, ніж трейдери. Закупівельні ціни становлять 4500-5200 грн/т.

Першого тижня вересня умовні ціни на ячмінь можуть зрости до 195-202$/т на базисі DAP Констанца, до 142-147$/т — на базисі СРТ річкові порти.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *