ТОВ «Державний земельний банк» оголосив старт аукціонів для суборенди пасовищ та сіножатей у дев’яти областях України. Державні земельні ділянки вже доступні учасникам в системі Prozorro.Продажі.
«Державні сільськогосподарські землі — це не лише рілля, а й пасовища, сіножаті. Ми маємо ефективно використовувати весь потенціал цих ресурсів, зокрема для розвитку тваринництва. Саме тому «Земельний банк» відкриває доступ до цих ділянок через прозорі онлайн-аукціони. Це дає змогу аграріям планувати свою діяльність на роки вперед і розширювати свої господарства», — зазначив Віталій Коваль, міністр аграрної політики та продовольства України.
Загалом в межах першого пулу «Земельного банку» буде виставлено 7 475 гектарів пасовищ та 2 706 гектарів сіножатей, що створює нові можливості для фермерських господарств і агропідприємств, зацікавлених у розвитку тваринництва.
«Ми робимо державну землю доступною для малого та середнього бізнесу. Старт аукціонів з суборенди пасовищ і сіножатей — це перший крок до сильного фермерства, до самозабезпечення й розвитку тваринницького потенціалу України. Це не просто земля — це інструмент виробництва, джерело кормів і спосіб знизити залежність від ринку. Через суборенду на 14 років аграрії впевнено зможуть інвестувати в поголів’я, техніку та модернізацію господарств», — підкреслив Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.
Найбільші площі пасовищ будуть представлені в Миколаївській області (1 848 га) та Харківській області (1 619 га). Водночас найбільше сіножатей буде запропоновано у Полтавській (531,15 га) та Сумській (467,96 га) областях.
«Ми пропонуємо аграріям різноманітні площі: від малих ділянок — 0,14 га до більших наділів — 65 га для пасовищ і до 257,80 га для сіножатей. Знайти ділянку, що відповідає потребам господарства, стало досить просто й доступно. Адже ми розширили інтерактивну мапу «Земельного банку», додавши туди розділи «пасовища» та «сіножаті». Це дозволяє аграріям у кілька кліків побачити актуальні пропозиції, перейти до обраного лота та підготуватись до участі в аукціоні», — розповів Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк».
Ділянки для суборенди вже стали доступні у таких областях: Закарпатська, Харківська, Хмельницька, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Київська, Житомирська та Дніпропетровська.
Всі ділянки передаються в суборенду на 14 років, що дозволяє аграріям планувати довгострокову діяльність, залучати інвестиції та стабільно розвивати тваринницький напрям.
Взяти участь в аукціонах можуть як фізичні, так і юридичні особи, зацікавлені у довгостроковій суборенді земель. Для цього потрібно обрати лот на інтерактивній мапі «Земельного банку», зареєструватися на одному з підключених до системи електронних майданчиків та подати заявку на участь в аукціоні в системі «Прозорро.Продажі». Також учасникам через особистий е-кабінет необхідно завантажити перелік обов’язкових документів, згодом сплатити реєстраційний та гарантійний внески.
Більше інформації про «Земельний банк» можна отримати на офіційному сайті або на сторінці проєкту «Земельний банк» у Facebook.
Джерело: propozitsiya.com