Україна та ЄБРР планують модернізувати зрошувальні системи в Одеській області

Україна та ЄБРР планують модернізувати зрошувальні системи в Одеській області - INFBusiness

Міністр аграрної політики Віталій Коваль зустрівся з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, щоб обговорити нові інвестиційні проєкти для агросектору. Йшлося передусім про відновлення зрошувальних систем в Одеській області.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Віталій Коваль подякував банку за підтримку аграрного сектору України. Особливо – за допомогу в розробці проєкту з модернізації зрошувальних систем на півдні країни. За його словами, це критично важливо для врожайності: 

«Іригація – важлива галузь агросектору. При забезпеченні зрошування врожайність на одному гектарі зростає в 2-3 рази», – сказав міністр.

Він також підкреслив, що меліорація впливає не тільки на вирощування зернових чи овочів, а й на розвиток тваринництва та переробної галузі.

Учасники зустрічі домовились підійти до відновлення зрошення комплексно: враховувати дистанцію подачі води, енергозбереження та оновлення всієї інфраструктури.

Крім того, обговорили зміну підходу до підтримки агросектору. Замість коротких програм уряд планує запускати довгострокові – на 3-5 років. Це має допомогти інвесторам краще планувати свої проєкти.

«Будівництво переробних заводів, відновлення систем зрошення, розведення садів – орієнтовні інвестиції розраховані на 18-36 місяців», – пояснив Коваль. 

Він додав, що в Україні відчутний дефіцит овочесховищ: не вистачає більше мільйона тонн. Через це до 35% врожаю овочів втрачається вже через кілька місяців після збору.

«Вартість сучасного овочесховища обсягом 20 тисяч тонн – 10 мільйонів євро. Це вигідна інвестиція, і є ринок для збуту», – зазначив міністр.

Окремо обговорили й тему відновлюваної енергетики. У Мінагрополітики вже розробляють програми для аграріїв, які планують виробляти біогаз і біометан.

Також ішлося про євроінтеграцію. Наразі формується команда підтримки реформ (RST) з 10 експертів, які допоможуть адаптувати українське аграрне законодавство до стандартів ЄС.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *