Війна – не час для розгортання земельного ринку, – Денис Марчук

Війна – не час для розгортання земельного ринку, – Денис Марчук - INFBusiness

В умовах війни для середнього і малого аграрного бізнесу є неприпустимим збільшення лімітів продажу земель до 10 тис. га, розповів заступник голови ВАР Денис Марчук в ефірі «5 канал».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Ніхто не говорить про зупинення земельного ринку, обіг буде тривати, власники  паїв з можуть скористатися своїм правом реалізації земельної ділянки. Але малий та середній бізнес, який виробляє близько 70% агропродукції, збіднів за роки війни. Між тим саме невеликі товаровиробники –  це фундатори фінансової складової в об’єднаних територіальних громадах. Малий і середній агробізнес – це обороноздатність країни. Власники агрохолдингів часто мешкають за кордоном, а малі та середні фермери створюють робочі місця в середині країні», – зазначив Денис Марчук.

Читайте також: Земельну реформу відкладати не можна, – міністр.

Війна – це не час для розгортання земельного ринку.

«Продавати сьогодні земельні ділянки для громадян України, власників паїв – це не найкращий час. З вигодою скористаються можливістю продажу по 10 тис. га ті,  хто мають великій капітал. Люди у складних обставинах продадуть землі за безцінь. Кожен метр землі оплачуються кров’ю, збільшувати ліміти продажу у 100 разів є неприпустимим під час війни», – додав заступник голови ВАР.

Позиція ВАР – не допустити збільшення лімітів продажу с/г земель у період війни та два роки після її закінчення.

«Діалог з владою потрібен. Ми не отримали підтримки профільного міністерства  та аграрного комітету ВРУ по земельному питанню. ВАР ініціювала звернення до Президента у вигляді електронної петиції проти продажу по 10 тис. га земель, яка в стислі строки зібрала 25 000 голосів. Аграрії очікують на змістовну відповідь та підтримку», – резюмував Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *