Відновити агросектор на деокупованих територіях допоможе розширення пільгового кредитування, – Денис Марчук

Відновити агросектор на деокупованих територіях допоможе розширення пільгового кредитування, – Денис Марчук - INFBusiness

Фермери на звільнених територіях зможуть відновити виробництво завдяки збільшенню кредитних лімітів і зниженню відсоткових ставок у рамках урядової програми пільгового кредитування «5-7-9%», заявив в ефірі Національного телемарафону заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

За його словами, в умовах фактичної відсутності програм державної допомоги сільському господарству, програма пільгового кредитування 5-7-9 стала найпоширенішим способом отримання кредитів для українських фермерів.

«Відсутність коштів в аграріїв зменшує їх можливість купувати насіння, паливо, добрива, засоби захисту рослин. Відповідно, зменшуються площі посівів та врожайність. Через військові дії та обмежений експорт ціна на аграрну продукцію всередині країни дуже низька. Тому агровиробники вже другий рік працюють собі у збиток. Ці умови штовхають фермерів брати кредити, перекредитовувати попередні позики. Звичайні кредитні програми від банків мають 20% річних. Тому, вже другий рік поспіль державна програма пільгового кредитування 5-7-9 є такою популярною серед аграріїв – 60% від усіх позик», – розповів Денис Марчук.

Особливо важливо розширити ліміти кредитування до 150 млн грн та зменшити відсоток до 3-5% для аграріїв на деокупованих територіях. Наявність таких умов кредитування дасть можливість аграріям розмінувати поля, закупити необхідну техніку та все необхідне для проведення посівної.

«Є території, які звільненні вже понад рік і більше, але не мають можливості залучати фінансування. Після себе окупанти залишили заміновані поля, знищені та розграбовані господарства. Взяти позику під заставу майна українських фермер не може, тому держава тут має виступити, як гарант їх вкладів перед банками. Також необхідно збільшити ліміти кредитування до 150 млн грн та знизити відсоток до 3-5%. В іншому випадку фермери не зможуть обслуговувати ці кредити, які їм потрібні для відновлення роботи», – зазначив заступник голови ВАР.

Одним з не менш важливих факторів підтримки сільського господарства, на думку Дениса Марчука, є реструктуризація кредитів, які були взяті до повномасштабного вторгнення аграріями, господарство яких є наразі окупованими.

«Потрібно реструктуризувати кредити аграріїв, в яких господарства залишились на окупованих територіях. Ніхто не каже, що вони не будуть повертати ці гроші, але має бути розроблена лояльна програма повернення цих кредитів, які фермери взяли до повномасштабного вторгнення та господарства яких наразі окуповані. Інакше ми просто зробимо банкрутами успішних фермерів, які не з власної волі втратили можливість працювати, але які можуть поновити роботу на вільній від окупантів території», – додав Денис Марчук.

Також Всеукраїнська Аграрна Рада закликала Кабмін продовжити максимальний строк кредитування за державною програмою «5-7-9», які надаються аграріям ще мінімум на один рік – до 31 березня 2025 року. В чинній редакції Постанови КМУ №28 від 24 січня 2020 року «Про надання фінансової державної підтримки» встановлює, що максимальний строк кредитів на фінансування суб’єктів підприємництва – сільськогосподарських товаровиробників, за якими надається державна підтримка, не повинен перевищувати термін до 31 березня 2024 року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *