В Україні можуть спростити ввезення та обіг сортів бавовнику

В Україні можуть спростити ввезення та обіг сортів бавовнику - INFBusiness

У Верховній Раді зареєстрували Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо обігу насіння сортів бавовнику в Україні (№10427), який спрямований спростити обіг насіння сортів бавовнику в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

Виробництво текстильної сировини в Україні є переважно імпортозалежним та на сьогодні знаходиться у критичному стані, що пов’язано з відсутністю підтримки на державному рівні та недостатнім провадженням різних технологій вирощування, починаючи від неможливості вирощування біотехнологічних сортів бавовнику та відсутності належного рівня вітчизняної селекції.

Це зумовлює цілий ряд проблем у пов’язаних із виробництвом текстильної та іншої сировини, оскільки виробництво бавовни відіграє важливу роль як для економіки текстильного сектору, так і для підприємств критичної інфраструктури.

Водночас вирощування цієї цінної культури в України є обмеженим. 

Це зумовлено біологічно-кліматичними особливостями вирощування бавовнику та недостатнім рівнем розвитку вітчизняної селекції його сортів. Так, станом на 2024 рік у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, містяться відомості лише щодо двох сортів бавовнику. До того ж, більшість сортів бавовнику, що успішно вирощуються в світі є продукцією біотехнологій, що у випадку України надзвичайно ускладнює та практично унеможливлює їх законне ввезення в Україні.

Законопроєкт спрямовано на створення сприятливих умов для обігу насіння сортів бавовнику в Україні з метою підтримки потреб вітчизняної промисловості, передусім на період воєнного стану та протягом двох років з дня його завершення або скасування.

Проєктом Закону передбачається спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовнику, встановивши можливість на період воєнного стану та протягом двох років з дня його завершення або скасування:

  • спрощеної процедури державної реєстрації сорту бавовнику без проведення кваліфікаційної експертизи;
  • ведення в обіг насіння сортів бавовнику та його використання дозволяється без проведення сертифікації;
  • імпорту та промислового виробництва генетично модифікованого бавовнику, а також продукції, виробленої із його застосуванням, без державної реєстрації ГМО та отримання відповідних дозволів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *