В державній власності перебуває 500 тис. га землі. А може 800…, – заступник голови Офісу президента

В державній власності перебуває 500 тис. га землі. А може 800..., – заступник голови Офісу президента - INFBusiness

У власності держави знаходиться понад 500 тисяч гектарів землі, повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Економічну правду».

Хоча раніше представники влади публічно називали іншу цифру – близько 750 тисяч гектарів.

«Може, будуть усі 800 тисяч. Чому я кажу про понад 500 тисяч? Я не впевнений, скільки це буде – 650, 720 чи 730. Є земля на тимчасово окупованих територіях, скільки її точно, я не розумію. Якісь землі могли встигнути за ці пів року вивести, допускаю, що якісь десятки тисяч. Тому зараз інвентаризація це все покаже. А далі я чітко розумію, що держава точно буде отримувати понад 3 мільярди гривень з цієї землі», – заявив заступник голови Офісу президента.

З його слів, потрібно розібратись з Національною аграрною академією наук, у якої «з 400 тисяч гектарів уже, може, і половини немає». Ця структура є найбільшим тримачем державної землі.

«Зрозуміло, що вони найбільші, але понад 500 тисяч гектарів загалом точно буде. Ми хочемо протягом пів року це все закінчити. Думаю, перші аукціони з надання землі в користування будуть у січні-лютому, тому що є величезна кількість технічної роботи, пов’язаної з інвентаризацією, передачею цих земель», – пояснив заступник.

Ростислав Шурма стверджує, що держава щорічно отримуватиме мільярди гривень від передачі цих земель у користування.

«Це не окремі державні підприємства, це сотні державних підприємств, це сотні тисяч гектарів землі. Я впевнено можу сказати, що держава буде щорічно отримувати мільярди гривень. Це будуть три-чотири чи шість-вісім прозорих аукціонів, які все покажуть», – запевнив Шурма.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *