Ситуація з експортом зерна має покращитись в найближчі місяці

Ситуація з експортом зерна має покращитись в найближчі місяці - INFBusiness

Зусилля України відновити морський експорт всупереч військовій блокаді росії дали проблиск надії агропромисловому сектору. Доступ до Чорного моря є критично важливим, якщо Україна хоче зберегти сільськогосподарську галузь, яка до війни була четвертою за величиною постачальником зерна у світі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

За оцінками Асоціації українських зернотрейдерів, з початку війни сільське господарство зазнало збитків у понад 25 мільярдів доларів.

Згідно з даними Мінагрополітики, експорт зерна в сезоні 2023/24, який розпочався в липні, на 28% нижчий за обсяги минулого року.

«Морський коридор необхідний для виживання українського фермерства», – заявив Жан-Франсуа Лепі, керівник відділу торгівлі зерном французької агропромислової групи InVivo.

«Гуманітарний коридор» створений українськими військовими наприкінці серпня, стабільно розширювався, і, за оцінками Києва, наразі відвантажено понад 3 мільйони тонн зерна.

«Це дає нам беззбитковість, тому що до відкриття портів майже всі були збитковими», – пояснив Дмитро Скорняков, генеральний директор HarvEast.

Українські виробники бачать можливість досягти 2-2,5 млн тонн щомісячного експорту зерна через коридор, який у поєднанні з обсягами через наземні шляхи та перевалку через річку Дунай може повернути загальну торгівлю до довоєнного ритму 5-6 млн тонн на місяць.

Spike Brokers, який відстежує експорт в Україні, повідомив, що 1-17 листопада Україна експортувала 404 000 тонн продукції АПК через Дунай і 352 000 тонн з портів Чорного моря. До кінця місяця з чорноморських портів має вийти ще 943 тис. тонн, а з Дунаю – 464 тис. тонн.

«Ситуація в найближчі місяці буде кращою, ніж у вересні та жовтні, оскільки великі кораблі починають прибувати, а кількість страхових компаній що ризики страхування зростають», – сказав Денис Марчук, заступник голови ВАР.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *