Рентабельність вирощування олійних культур впала до від’ємних значень, – аналітик

Рентабельність вирощування олійних культур впала до від’ємних значень, – аналітик - INFBusiness

Незважаючи на низькі перехідні запаси, ринку ярових олійних культур не вдалося уникнути падіння цін під впливом збору урожаю та зростання пропозиції. За три останні тижні падіння цін на соняшник складає майже 26%, сою – на 30%, ріпак – на 3,5%, повідомила аналітик олійного ринку Світлана Купрєєва.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Хоча в Україні очікується збільшення урожаю олійних культур, але новий сезон, на жаль, зіштовхнеться з проблемами минулого маркетингового року:

  • обстріли критичної інфраструктури;
  • втрата морських портів, на які наразі ринки не розраховують, та розробка альтернативних експортних маршрутів;
  • заборона на імпорт української сільськогосподарської продукції окремими країнами ЄС, але оперативні новини свідчать про те, що Болгарія відмовилась від обмежень.

Традиційним моментом є падіння цін в активну фазу збору врожаю, проте в поточному сезоні додатковий тиск на ринок чинить постійне падіння цін на соняшникову олію, що змушує переробників знижувати ціни на сировину.

Вперше за багато років рентабельність вирощування олійних культур, у тому числі соняшнику, впала до від’ємних значень. Порівняно з довоєнним рівнем падіння рентабельності вирощування соняшнику склало в середньому 80%.

Проте маржа переробки соняшнику на даному етапі оцінюється в 100-110 дол./т без урахування собівартості виробництва.

Кожний учасник ринку обирає свій шлях отримання максимального прибутку або мінімізації збитків. Як приклад, це може бути переорієнтація на рафінацію, дезодорацію та розлив в пляшки рослинної олії чи робота по схемі давальницької сировини.

Болгарія, рішенням щодо відкриття імпорту сільськогосподарських товарів, може змінити розташування сил на ринку України. Аграрій буде мати можливість отримати прибуток завдяки конкуренції на ринку, водночас переробник, навпаки, буде змушений підвищити витрати на сировину. Маржа переробки соняшнику знизиться,  маржа сільгоспвиробників зросте.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *