Мінагрополітики та «Укрцукор» домовились про співпрацю

Мінагрополітики та «Укрцукор» домовились про співпрацю - INFBusiness

Міністерство аграрної політики та продовольства та Національна асоціація цукровиків України («Укрцукор») підписали Меморандум про взаєморозуміння, згідно якого домовились співпрацювати для підтримки стабільної продовольчої безпеки та уникнення експортних обмежень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

При цьому щомісячно Мінагрополітики та  «Укрцукор» обговорюватимуть поточну ситуацію та визначатимуть обсяги експорту. У випадку ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування та квотування сторони проводитимуть попередні консультації.

Укрцукор зі свого боку погоджується інформувати Міністерство щодо фактичного здійснення та перспектив експорту цукру. Отримавши від Міністерства повідомлення про припинення експорту, вжити необхідних заходів для інформування громадськості. 

Згідно з документом, сторони домовилися:

  • погоджувати максимально можливі обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції в 2023/2024 маркетинговому році;
  • вносити зміни, які зазначені в Додатках до Меморандуму, з урахуванням проведення весняного посіву і вегетації рослин;
  • граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тис. тонн; 
  • Мінагрополітики в межах законодавства може ініціювати заходи державного регулювання при виникненні загроз продовольчій безпеці держави.

Також Мінагрополітики сприятиме нарощуванню експортного потенціалу цукру та проведенню переговорів з  Європейським Союзом щодо подальшого безмитного та безквотного експорту цукру в країни ЄС.

Меморандум набирає чинності з дня підписання і діє до 1 вересня 2024 року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *