Фермери у Польщі бояться вступу України до ЄС

Фермери у Польщі бояться вступу України до ЄС - INFBusiness

Польські фермери побоюються, що вступ України до ЄС дасть поштовх до розвитку українського агропродовольчого комплексу, а самі вони не витримають конкуренції з агрохолдингами.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tygodnik-rolniczy.pl.

Тому у Польщі вважають, що захист агропродовольчого ринку та підготовка його до конкуренції з Україною є найбільшим викликом, з яким зіткнеться польське сільське господарство після вступу України до ЄС.

За підрахунками Великопольської сільськогосподарської палати, площа сільськогосподарських угідь в Україні становить 41,3 млн га, що втричі більше, ніж у Польщі . В країні 32,3 млн. га ріллі, або 27 проц. поверхні цих земель у Європі.

«Частка орних земель у загальній площі країни є однією з найвищих і становить 54 відсотки, тоді як середній рівень у країнах Європи – близько 35 відсотків. В Україні на одного жителя припадає 0,9 га ріллі – це вдвічі більше, ніж у середньому в Європі, який становить 0,44 га», – пояснює д-р Анджей Пшепіра з WIR.

Україна також є одним із найбільших у світі експортерів зернових, ріпаку, соняшникової олії та шроту. Крім того, більшість сільськогосподарської продукції виробляють десятки потужних агрохолдингів.

«Українське сільське господарство є висококонцентрованим із величезними сільськогосподарськими комплексами, які об’єднують весь виробничий ланцюг рослинництва і тваринництва (від виробництва сільськогосподарської продукції до розведення тварин, виробництва, дистрибуції та роздрібної торгівлі готовими харчовими продуктами). За даними Politico, 20 найбільших холдингів контролюють 14 відсотків з 30 мільйонів гектарів української орної землі», – оцінює Ягеллонський клуб в одному зі своїх аналізів.

Тому польські фермери побоюються, що після вступу України до ЄС потенціал українського сільського господарства значно розвинеться, і вони не витримають конкуренції з агрохолдингами.

«Ми як фермери не маємо шансів, – пише один із фермерів у соцмережі, коли чує про переговори про членство України в ЄС.

«Той, хто не їздив в Україну і не бачив її потенціал, не уявляє, що нас може чекати», – пояснює інший фермер.

У Ягеллонському клубі вважають, що невдоволення фермерів вступом України в ЄС може спричинити серйозну кризу.

«Величезна площа сільськогосподарських угідь з дуже високою родючістю в поєднанні з субсидіями в рамках спільної сільськогосподарської політики, що надаються відповідно до площі господарства, і повною лібералізацією торгівлі можуть викликати опір фермерів у країнах ЄС», –  наголошує Ягеллонський клуб.

Однак ринковий аналітик Infograin Мірослав Марціняк наголошує, що цей підхід потрібно змінити і у вступі України до ЄС потрібно шукати можливості, а не лише загрози.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *