Для відновлення агробізнесу на деокупованих територіях необхідно готувати законодавство вже зараз, – аграрії

Для відновлення агробізнесу на деокупованих територіях необхідно готувати законодавство вже зараз, – аграрії - INFBusiness

Українські аграрії, чиї землі наразі окуповані, а господарства націоналізовані російською владою, очікують на звільнення та відновлення агробізнесу. До цього потрібно готувати законодавство вже зараз.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Самойдюк Іван Гнатович, власник господарства в Запорізькій області, яке наразі повністю окуповане. До війни підприємство обробляло 3200 га, вирощували зернові, олійні та овочі.

«У березні 2022 орки мене викрали, потім забрали підприємство, а до робітників приставили наглядача зі зброєю. Пізніше провели «націоналізацію» та призначили уповноваженого для розпорядження майном. Господарство мало значні запаси пального, насіння та ЗЗР – росіяни використали їх для себе, зібрали врожай та розпорядилися ним на свій розсуд. Через 11 місяців мене звільнили з полону, я не мав жодної можливості релокувати техніку і будь-які активи. Ми чекаємо на звільнення території та прагнемо відновити підприємство», – розповідає очільник господарства.

На прикладі свого підприємства Іван Самойдюк бачить майбутні складнощі, які очікують всі звільнені підприємства.  

«Перше, з чим я зіткнусь, коли поверну господарство, – податкова, яка буде вимагати сплат. Тому що основний податок товаровиробників в агро – фіксований. Друге – землі в нашому регіоні заміновані дуже щільно, а фінансування розмінування практично немає. Сьогодні на плечах фермерів лежить вся проблематика розмінування. Третє – я поверну господарство без оборотних коштів  та будь-яких основних засобів. Навіть на те, що не було розграбовано, банк накладе арешт, адже на початок війни ми мали непогашений кредит», – розповідає фермер.

За його словами, лише один з банків поставився до підприємства достатньо лояльно та запропонував пролонгацію заборгованості по кредиту на 1 рік під 0,01%.

«Про відновлення деокупованих господарств без можливості пролонгувати довоєнні кредити на пільгових умовах хоча б до трьох років – не може бути й мови. Зруйновані підприємства, навіть за нинішніх умов програми «5-7-9», не зможуть «встати на ноги». Вони потребують спеціально розробленої програми банківської лояльності», – впевнений Іван Самойдюк.

Сьогодні у всіх державних програмах відновлення деокупованих територій дуже гостро стоїть відновлення соцсфери, медицини, освіти, органів самоврядування.

«Хочу запевнити, якщо не відновлять агропідприємства, ні школи, ні лікарні, ні садочки потрібні не будуть. В першу чергу варто відновлювати реальне виробництво, і туди будуть повертатися люди», – резюмував очільник окупованого господарства.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *