Депутати пропонують «добити» агросектор, – ВАР

Депутати пропонують «добити» агросектор, – ВАР - INFBusiness

На тлі логістичного колапсу, який переживає Україна у зв’язку з повномасштабною війною, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у рамках конференції «Розвиток попри війну: зерно і переробка», запропонував обговорити ідею щодо запровадження експортних мит на аграрну продукцію. У Всеукраїнській Аграрній Раді розцінюють запровадження додаткових зборів в галузі, як спробу добити аграрний сектор України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

У заявах депутата запровадження нових фінансових обтяжень аргументуються спробою заспокоїти мітингувальників, які блокують пункти пропуску на кордоні з Європейським Союзом, введенням «самообмежень». Також це, начебто, зробить аграрну продукцію доступною для переробників всередині країни.

Блокування кордонів несе більше політичний характер, ніж економічний, бо переважна частка української аграрної продукції не постачається до країн-сусідів, а прямує у порти до третіх країн. Тож запровадження експортних мит не «заспокоїть» мітингувальників. Варто зазначити, що більшість традиційних аграрних культур вже продаються нижче собівартості, скидати ціну далі нікуди. За прогнозом, збиток рослинництва у 2023 році складе понад 3 млрд доларів. Якщо морські порти запрацюють на постійній та зрозумілій основі, показник може знизитися до 1,2 млрд доларів збитків.

Мінагрополітики на початку листопада цього року звертало увагу на те, що внесення добрив під врожай 2024 року очікуються на рівні вдвічі меншому за потребу. Це призведе до зниження потенціалу врожайності.

Варто згадати, що аграрії потерпають від постійних обстрілів, окупації та замінованих с/г земель, які неможливо обробляти. Державна підтримка сектору після повномасштабного вторгнення майже відсутня. Одним з дієвих механізмів залишається програма кредитування «5-7-9», але й по ній багато хто з фермерів вичерпав ліміти позик. Вбиває впевненість у завтрашньому дні й запровадження з 1 січня 2024 року наступного етапу земельної реформи, а саме підняття граничного обсягу купівлі землі одним покупцем зі 100 гектарів до 10 000 га.

Запровадження експортних мит найбільше зашкодить саме фермеру і створить додаткове та необґрунтоване фінансове обтяження, вважають у ВАР.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *