Чотири поради для агрономів, які планують весняні посіви соняшнику

Чотири поради для агрономів, які планують весняні посіви соняшнику - INFBusiness

Автор: Юрій Коняєв, категорійний маркетинг-менеджер Corteva Agriscience в Україні

В 2023 році в країні площі під соняшником зросли майже на 7% порівняно з попереднім роком через стабільний попит та відносну незалежність від експорту, адже культура переважно переробляється всередині країни. Багато хто з агрономів вже планує посіви соняшнику навесні 2024 року, закуповуючи насіння та засоби захисту. Щоб отримати хороший врожай наступного року, треба вже зараз врахувати декілька моментів, починаючи від строків посіву, закінчуючи особливостями захисту. 

Ретельний вибір термінів та умов посіву

Навесні фермери часто опиняються в ситуації, коли треба встигнути посіяти все заплановане в дуже стислі терміни, використовуючи оптимальну погоду та наявну в ґрунті вологу. Оскільки насіння соняшнику не бубнявіє та не проростає так швидко, як насіння кукурудзи, існує думка, що воно спокійно витримає весняні приморозки і, відповідно, соняшник можна сіяти в ранні терміни без застережень, незважаючи на температуру ґрунту. Насправді, це ризиковано – культура південного походження реагує на переохолодження зменшенням врожайності. В несприятливих умовах проросток соняшнику буде розвиватися повільно та мати ризик враження наявними в землі хворобами. 

Правильний вибір гібриду

Для хорошого майбутнього врожаю соняшнику треба усвідомити – не існує ідеального гібриду, який працюватиме в усіх умовах. Сучасний розвиток насінництва передбачає, що для оптимального результату треба підбирати гібриди, виходячи з регіону і умов вирощування (наявність вовчку, поширення хвороб, ризик посухи чи ранньої осені тощо), а також орієнтуючись на технології гербіцидного захисту, які використовує господарство. 

В сезоні 2023/2024 Corteva пропонуватиме фермерам широкий асортимент насіння соняшнику бренду Pioneer®  для різних технологій вирощування та будь-яких кліматичних умов. Серед них, зокрема, два найпопулярніших гібриди соняшнику на ринку України – P64LE25 ExpressSun® та P64LP130 Clearfield Plus®. Серед новинок – найбільш універсальний, орієнтований на вирощування по всьому соняшниковому поясу гібрид P64LP170 Clearfield Plus®; класичні лінолеві гібриди – P64LL164 та P64LL264 з високою толерантністю до хвороб; P64LE168 ExpressSun®, P64LE269 ExpressSun®  та P64LE145 ExpressSun® зі стійкістю до всіх рас вовчку соняшникового. 

Захист рослин від хвороб до посіву

Мінливі погодні умови є постійним джерелом загроз для фермерів – розрахувати, наскільки вологою і холодною буде весна, майже неможливо, а, відповідно, інколи доводиться реагувати на виклики у обмежені терміни. Тому обробка насіння є критичною для отримання врожаю. Найбільш ефективним рішенням є преміальна технологія обробки насіння LumiGEN® від Corteva Agriscience – комплексний захист від хвороб та шкідників, який включає біостимулянт. Ця технологія забезпечує надійний захист протягом критичного періоду проростання та стимулює здоровий і швидкий розвиток сходів.

Увага до технологій вирощування 

Перш за все, треба звернути увагу на глибокий обробіток ґрунтів та заробку пожнивних решток, адже на них розвиваються та зимують збудники хвороб. Також захищаючи поле від бур`янів та падалиці, ви не просто прибираєте рослини, які конкурують з соняшником за поживні речовини, але й прибираєте потенційних поширювачів хвороб. Зокрема, в портфелі Corteva є інноваційний гербіцид Геліатекс™, створений на основі інноваційної молекули Arylex™ active для контролю проблемних видів дводольних бур’янів у посівах соняшнику, включаючи лободу білу, канатник Теофраста, нетребу звичайну.

Поширена серед фермерів тенденція економити на фунгіцидному захисті вже стала недопустимою через накопичення патогенів в ґрунті та зміни клімату. Corteva пропонує декілька препаратів захисту, зокрема Аканто Плюс, який контролює широкий спектр основних хвороб, та завдяки наявності вираженого фізіологічного ефекту, здатний суттєво покращувати якісні та кількісні показники продуктивності культури. Також, з березня 2024 року фермерам буде доступний новий фунгіцид Віован®, який створений на основі пікоксистробіну та протіоконазолу, забезпечує ефективний контроль широкого спектра основних хвороб соняшнику – альтернаріозу, септоріозу, іржі та фомозу.

Для підвищення показників врожайності, компанія рекомендує Блу™ N – інноваційний біопродукт, який сприяє фіксації атмосферного азоту (N2), забезпечуючи рослини додатковим джерелом азоту, що впливає на їх ріст і розвиток. Використання препарату позитивно впливає на довкілля, оскільки є прямим джерелом додаткового азоту без ризиків втрат від вилуговування ґрунтів або викидів додаткових парникових газів в атмосферу.

Щоб визначити, що потрібно на конкретному полі, спеціалісти та партнери Corteva доступні для своїх клієнтів цілодобово та готові надати всі необхідні консультації будь-яким зручним фермеру шляхом – за телефоном, або через форму на сайті. Також деталі стосовно гібридів та захисту можна дізнатися через новий мобільний застосунок Corteva Україна. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *