Через страйк перевізників експорт агропродукції автотранспортом знизився

Через страйк перевізників експорт агропродукції автотранспортом знизився - INFBusiness

Ускладнення погодних умов та технічні бар’єри, що блокують в’їзд до Польщі, спричинили зниження експортних відвантажень в листопаді. Експорт агропродукції автомобільним транспортом станом на 27 листопада склав 425 тис. тонн, порівняно з 468 тис. тоннами у жовтні та 459 тис. тоннами у вересні. Загальний середній показник пропуску агропродукції через кордон на добу в листопаді склав 15 744 тонни, порівняно з аналогічним показником у жовтні (17 349 тонн) та вересні (17 021 тонн).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Пропуск автомобілів через митні пункти на кордоні з Польщею вже знизився нижче 3 тис. тонн вантажу на добу, порівняно з показником минулого тижня (3.4 тис. тонн) та піковими значеннями 7.5 тис. тонн на добу, які були місяць тому.

Перетин автомобілів через пропускні пункти на кордоні з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Молдовою залишається стабільним порівняно з минулим тижнем.

Експортні відвантаження залізничним транспортом в напрямку Європи знизилися до рівня середньодобової передачі вантажів через кордони у листопаді 444 вагони на добу. Відсутність ринкових механізмів та практики надійних договірних відносин на ринку залізничних перевезень в Україні зірвали не одне експортне відвантаження в листопаді.

Ставки залізничних перевезень Європою стабілізувалися та залишаються за маршрутом Чоп-північ Італії в діапазоні 58-62€ за тонну. Прогнозованість залізничних відправок з Чопу до північної Італії залишається на високому рівні в межах 10-11 днів на відстані понад 1000 км, навіть за погіршення погодних умов.

Частка експортних відвантажень водним транспортом через морські порти продовжує зростати. Станом на 24.11 водним транспортом було відправлено загалом 2,1 млн тонн, зокрема 740 тис. тонн агропродукції через порти Дунаю та 1,4 млн тонн через порти Одеси, Південного та Чорноморська. В планах на завантаження в портах Чорного моря 1,3 млн тонн та 400 тис. тонн в портах Дунаю.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *