Блокада кордону не вплине на вартість бензину та дизпалива, – експерт

Блокада кордону не вплине на вартість бензину та дизпалива, – експерт - INFBusiness

Внаслідок блокади польськими перевізниками пунктів пропуску в Україні виникли труднощі з постачанням пального – ситуація напружена, однак не критична, повідомив заступник міністра аграрної політики Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 24tv.ua.

Експерт Сергій Куюн, директор «Консалтингової групи А-95», розповів, що через польський кордон автотранспортом надходило 30% імпорту або близько 25% ринку скрапленого газу. Відповідно, від початку блокування кордону вартість скрапленого газу в Україні відчутно зросла.

«Подорожчання склало майже 30%, тобто 27-36 гривень за літр в середньому. І ми сподіваємося, що протягом двох тижнів ситуація буде вирішена, оскільки нові шляхи постачання вже налагоджені», – сказав Куюн.

Проте він зазначає, що необхідно зачекати на надходження пального, і лише після цього можна очікувати значного зниження цін.

«Думаю, що в грудні ситуація буде однозначно вирішена, і навіть якщо це блокування буде тривати, то ринок пального цього взагалі не буде помічати», – каже директор «Консалтингової групи А-95».

На сьогодні компанії шукають вихід із цієї ситуації. І активно його знаходять:

  • зростає обсяг залізничних постачань;
  • вантажівки вибирають маршрут об’їзду, їдуть з країн країни Балтії через словацький та румунський кордони;
  • набуває популярності стратегія збільшення закупівель на півдні Європи з метою обмеження постачань з Польщі.

Нині ситуація з бензином та дизпальним стабільна. Це зумовлено тим, що більша частка імпорту скрапленого газу припадала на польський кордон – це 30%. В той час, як частка дизпального та бензину складає всього 10%. Такий розподіл спричинив швидке адаптування ринкових учасників до нових умов.

Відтак, Куюн зазначає, що вартість бензину та дизпального наразі знижується. Крім того, він передбачає, що ця тенденція буде продовжуватися протягом наступних кількох тижнів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *