Одностороннє розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври з УПЦ МП визнали законним

Суд визнав законним одностороннє розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври УПЦ МП

Одностороннє розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври з УПЦ МП визнали законним - INFBusiness

Фото: facebook.com/kplavra

Суд визнав законним розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври, укладеного між чоловічим монастирем УПЦ та Національним заповідником «Києво-Печерська лавра». Про це 9 серпня повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

– Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем УПЦ та заповідником «Києво-Печерська лавра», – сказано на сайті міністерства.

У повідомленні Господарського суду Києва йдеться про те, що суд відмовив Чоловічому монастирю УПЦ МП в задоволенні позову у повному обсязі. У суді нагадали, що Свято-Успенська Києво-Печерська лавра УПЦ МП у березні звернулась з позовом до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Монастир просив суд визнати недійсною односторонню відмову від договору про безоплатне користування будівлями Нижньої лаври, що є державною власністю.

У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що підставами до розірвання договору 29 березня стали порушення, які виявило під час перевірки. Розірвання договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому, додали в міністерстві. У відомстві подякували суду за “обʼєктивний розгляд справи та прийняте рішення в інтересах українського народу”.

Адвокат УПЦ МП Микита Чекман написав у своєму телеграм-каналі, що монастир звинуватили у тому, що він утримував майно у неналежному стані, а отже, порушив умови договору. За його словами, у 1988 році монастирю дісталися будівлі, “які лише завдяки кропіткій праці ченців наразі відреставровані”.

Участь у засіданні взяв митрополит Павло, якого напередодні відпустили з-під варти після внесення залогу. Центр інформації УПЦ опублікував у своєму фейсбуці відео парафіян, які зібралися під Господарським судом.

10 березня Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *