Зерновий конфлікт: що Україна пропонує Польщі

В Україні пропонують Польщі запровадити ліцензування експорту української агропродукції. Тобто Україна зможе регулювати, скільки зерна спрямовувати до сусідніх країн. І якщо, наприклад, Польща проти експорту, то Україна не видаватиме ліцензію.

7776_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це йдеться у публікації видання rmf24 . Так, Україна вже зобов’язалася не видавати ліцензії без згоди Польщі чи Єврокомісії. Така ідея сподобалася Єврокомісії, але в Польщі все ще не ухвалили остаточного рішення. Справа в тому, що система визначення, хто отримає ліцензію, буде непрозорою. Тож є високі корупційні ризики.

Єврокомісія вже надіслала до Києва свої коментарі щодо ідеї запровадити ліцензування експорту. Також призначено дату засідання Координаційної платформи щодо експорту українського зерна. Перший крок, як кажуть у реченні, має зробити Україна. Необхідно відкликати позов до Світової організації торгівлі.

До речі, напередодні виборів у Польщі місцевій владі важче йти на компромісні рішення, які підтримують не всі виборці. При цьому у Польщі є сильне аграрне лобі, яке обстоює ідею повної заборони на ввезення в країну української агропродукції.

Зазначимо, що з 15 вересня Єврокомісія скасувала заборону на експорт зерна до Польщі. Після цього поляки та низка інших країн запровадили власне обмеження на ввезення зерна з України. Після позову до Світової організації торгівлі польський президент заявив про відміну зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у США.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *