Зернова угода: про що домовився Ердоган з путіним

Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ буде готова реанімувати зернову угоду лише за умови виконання своїх умов. При цьому він висловив думку, що зупинення угоди “сильно на ринку не далося взнаки”.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Свою заяву Путін зробив під час зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Він також поскаржився, що нібито Росію змусили вийти з домовленості.

“Нас просто змусили вийти із “зернової угоди”. … [Але] Росія буде готова реанімувати зернову угоду і зробить це відразу, як тільки будуть виконані всі зафіксовані домовленості”, – сказав Путін.

При цьому він зазначив, що чекає на зняття частини санкцій щодо постачання як російського зерна, так і добрив на європейські ринки.

Крім цього, Путін повідомив, що РФ розглядає можливість створення альтернативи Чорноморській зерновій ініціативі – шляхом укладання відповідних угод з Туреччиною та Катаром. Втім, зізнався він, навіть якщо ці домовленості буде укладено, заміною Ініціативи вони не стануть.

Раніше міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів закриту зустріч із російським міністром оборони Сергієм Шойгу. За результатами зустрічі він заявив, що ООН приготувала РФ нову пропозицію про зернову угоду , яка може відновити морський експорт зерна з України. Серед іншого пропонують зняти санкції з “дочки” російського банку.

“Завдяки інтенсивним зусиллям та вкладу нашої країни ООН підготувала новий пакет пропозицій. Ми думаємо, що це стане підходящою базою для відродження ініціативи. Найважливішими елементами пакету є включення європейської дочірньої компанії російського банку “Зіраат” (Россільгоспбанк) у систему SWIFT та розблокування заморожених активів російських компаній із виробництва добрив у Європі”, – сказав турецький міністр.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *