Українське зерно не вплинуло на ціни у Польщі: є інша причина

Претензії польських фермерів до своєї влади через українське зерно виявилися безпідставними, адже продукція з України ніяк не вплинула на ціни в Польщі. Реальною причиною їх зниження на тамтешніх ринках є глобальна ситуація.

7776_71937.jpg (181.83 Kb)

Справа в тому, що на світових ринках ціни знижуються. Відповідно, знижуються вони і в Польщі, про що свідчать дані доцента “Київської школи економіки” Олега Нив’євського .

За його словами, українське зерно не “ламало” польський ринок. Більше того, польські фермери зараз майже вдвічі мають більший виторг, ніж українські.

“Чому – причини всім відомі. Ми у війні, логістика дуже дорога, ризики, обмежені експортні можливості тощо. Динаміка польських цін загалом відповідає динаміці світових цін. Тобто не видно, щоб наш експорт їм “ламав” ринок”, – зазначив Нів’євський.

Таких висновків дійшли й інші економісти. “Причиною падіння цін у Польщі є ситуація на світових ринках. Проблема в тому, що ціни на зерно падають і падають вони у всьому світі”, – пояснили експерти ” Останнього капіталіста” .

Експерти наголошують: якщо порівняти ціни на світовій біржі з цінами в Польщі, “то різниці між ними майже немає”. Відповідно, “українське зерно не вплинуло на ціни у Польщі”.

Що відбувається на ринку

Раніше експерти пояснювали: на світових ринках ціни на зерно почали знижуватись через збільшення пропозиції. Зокрема, головні експортери:

здобули великий урожай;
відповідно, зменшили побоювання виникнення світової продовольчої кризи.
Крім того, наголошується, на глобальні ціни впливають інші чинники. Зокрема:

уповільнення світової економіки;
зниження попиту зерно в Північній Африці – одного з головних ринків пшениці ЄС.
“Таким чином, багато в чому українське зерно є лише способом політичної агітації навколо дуже чутливої ​​теми на тлі війни, щоб польські, румунські, болгарські фермери отримали додаткові преференції від урядів та ЄС. Хоча сам експорт із України хоч і впливає, але не відіграє головної ролі у зниженні цін”, – резюмували аналітики.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *