Україна визнала спонсором війни грузинського виробника вин Bolero

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло провідну грузинську групу виноробних компаній Bolero до списку міжнародних спонсорів війни. Компанія володіє цілою низкою брендів грузинських вин, включаючи Chitoni 7, Sabado, Сапераві, Бетанелі, “Букет Кахетії”, Мізандарі, Міроні, Талаварі та ін. Внесення до переліку загрожує Bolero серйозними репутаційними втратами на світовому рівні.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Bolero потрапила до списку “Війна та санкції” як міжнародний спонсор війни 9 листопада. Перелік складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України. Відомства закликають до бойкоту продукції та послуг компаній, внесених до цього списку.

“Крім збільшення свого експорту до РФ, група компаній Bolero також активно співпрацює з компаніями, пов’язаними з підсанкційними росіянами”, – зазначає НАЗК. Зокрема:

ТОВ “Логистика Альтернатива”, що контролюється ПАТ “Магнит”
Основним акціонером “Магнита” є Marathon Group Олександра Винокурова, який перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії. Крім того, він є зятем міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Вінокуров, серед іншого, за кілька днів до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну разом з іншими 36 бізнесменами зустрічався з президентом Росії Володимиром Путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив міжнародних санкцій.

ТОВ “Бристоль Ритейл Логистикс”
Грузинська група компаній є постачальником цього російського підприємства. Засновником останнього є ТОВ “Меркурий Ритейл Холдинг”, яке пов’язують із підсанкційними росіянами Ігорем Кесаєвим та Сергієм Кацієвим.

Крім того, група компаній продає свої вина на окупованих Росією територіях України. Одним із її контрагентів є ТОВ “Лудінг-Трейд”, яке пов’язане з ТОВ “Лудінг-Сімферополь”.

Після повномасштабного вторгнення держави-терориста Росії в Україну, ввезення вин з Грузії до Росії тільки в першому кварталі 2023 року зросло на 49%. Компанія у своєму звіті визнає, що отримує значну частину доходу від продажу на ринку РФ. “Незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну, керівництво компанії вважає, що війна не вплинула і не надаватиме суттєвого впливу на їхню операційну діяльність найближчим часом”, – йдеться в повідомленні НАЗК.

Список міжнародних спонсорів війни – що це означає для бізнесу

Bolero – далеко не перша компанія, яка потрапила до цього списку. У нього вже внесені такі гіганти Nestle, PepsiCo, Mars, Şişecam Group, Japan Tobacco International, Philip Morris International, Alibaba Group, Bacardi, Unilever, Raiffeisen Bank International, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi і багато інших.

Включені до списку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками. Окрім того, офіційні структури активно закликають до бойкоту продукції таких компаній.

Втім, усі компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні, т.к. НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів буде запроваджено санкції РНБО, ситуація може змінитися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *