Рада ухвалила законопроєкт про електронні аграрні розписки

Рада ухвалила законопроєкт про електронні аграрні розписки - INFBusiness

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про електронні аграрні розписки» (№9266).

Про це повідомив перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

За його словами, документ, від якого залежить фінансування Світового Банку, підтримали 263 народних обранця. 

Електронні аграрні розписки дозволять спростити доступ до фінансових та товарних ресурсів сільськогосподарських товаровиробників. Цей інструмент надасть можливість використовувати переваги ринків капіталу, депозитарної системи України, забезпечити залучення коштів у сільське господарство з іноземних ринків, пояснили переваги в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Електронні аграрні розписки будуть діяти паралельно діючій системі аграрних розписок, яка вже показала свою ефективність. Але електронний формат дозволить забезпечити їх оформлення без нотаріусів за допомогою депозитаріїв. Відповідно, оформлення таких розписок має коштувати дешевше та бути зручнішим», — додали в асоціації.

Крім цього, модернізація аграрних розписок є особливо актуальною з огляду на очікуване зростання попиту з боку виробників на зовнішнє фінансування через збитки, завдані війною, яку розв’язала рф проти України, пояснюють в асоціації.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *