Які країни не підтримують заборону на імпорт зерна з України

Польща, Угорщина, Словаччина наполягають на продовженні заборони на зерно в Україні . При цьому низка країн, зокрема Франція, Німеччина та Австрія не підтримують це рішення .

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

За словами джерел Bloomberg , Польща, Угорщина та Словаччина продовжують вимагати продовження заборони на імпорт зерна з України до кінця року, попереджаючи про збої на внутрішніх ринках. Болгарія, хоч і висловлювала стурбованість, залишалася гнучкою на зустрічі послів країн ЄС 6 вересня.

Інший чиновник сказав, що Румунія не добиватиметься односторонньої заборони . Болгарія наполягатиме на продовженні заборони на соняшник, нерафіновану олію та сухе молоко, але не на пшеницю, заявив міністр сільського господарства Кирило Ватєв.

Тринадцять держав-членів, включаючи Францію, Німеччину та Австрію, не підтримують продовження, сказали джерела. Польща та Угорщина також пропонують перерахувати фінансову підтримку безпосередньо українським експортерам, з чим Франція не погоджується, додали вони.

Україна попередила, що заперечуватиме будь-яке продовження заборони на імпорт зерна до арбітражної групи. Вона покладалася на експортні канали сусідам ЄС після того, як Росія вийшла із зернової угоди, яка дозволяла експорт через її чорноморські порти. У квітні Польща заборонила імпорт після демонстрацій фермерів, які скаржилися на приплив зерна, що знизив їх ціни, за якими пішли інші чотири прикордонні країни.

Раніше перша віце-прем’єр-міністр – міністер економіки Юлія Свириденко заявила , що українське зерно почало експортуватися через хорватські порти . За її словами, цей торговий шлях хоч і нішів, але вже популярний.

“Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти. Дякую за таку можливість. Цей торговий шлях хоч і нішів, але вже користується популярністю. Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору. Ми вважаємо, що цей логістичний маршрут відіграватиме важливу роль у двосторонньої торгівлі між нашими країнами та після війни”, – сказала Свириденк

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *