В Україні запроваджено уніфіковану та спрощену анкету з оцінки екологічних і соціальних ризиків для позичальників у галузі сільського господарства та переробки, які беруть участь у програмах, що реалізуються за підтримки Фонду розвитку підприємництва (ФРП) та Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (ФЧГКСГ).
Як повідомляє пресслужба ФЧГКСГ, новий підхід спрощує кредитування для малого та середнього агробізнесу, зменшує адміністративне навантаження на банки та забезпечує відповідність міжнародним стандартам.
Уніфікована форма анкети розроблена з урахуванням міжнародних екосоціальних принципів (зокрема, вимог Світового банку та інших донорів), а також практичного досвіду банків і потреб українських фермерів та підприємців. Вона запропонована банками-партнерами обох фондів і стане обов’язковою/рекомендованою для всіх нових кредитних заявок, які подаються у межах програм із державною або донорською підтримкою, зазначили у відомстві.
«Наша мета — забезпечити відповідальне фінансування без зайвої бюрократії. Спільна анкета дозволяє пришвидшити процес ухвалення рішень і зменшити дублювання документів як для банків, так і для позичальників», — зазначив голова правління ФЧГКСГ Олег Приходько.
Анкета передбачає базову самооцінку позичальником таких аспектів, як вплив його діяльності на навколишнє середовище, трудові відносини, охорона праці, інші соціально значущі питання. Документ адаптований до українського контексту: він містить приклади, пояснення, а також максимально спрощену структуру.
Запровадження уніфікованої анкети — це частина ширшої політики підвищення прозорості та ефективності програм кредитної підтримки малого та середнього бізнесу і агросектору в Україні. Ініціатива реалізована за участі представників Національного банку України, обох фондів, Незалежної асоціації банків України, банківських установ і міжнародних партнерів.
Источник: www.agroportal.ua