Ердоган закликає кількох лідерів G20 зняти частину санкцій з рф

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган закликає кількох лідерів G20 зняти частину санкцій з РФ, щоб відновити “зернову угоду” в Україні. Ердогану не вдалося переконати президента Росії Володимира Путіна приєднатися до угоди на переговорах у Сочі.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Туреччина просить світових лідерів полегшити страхування російського експорту продовольства та добрив лондонським Lloyd’s і відновити підключення Москви до системи SWIFT для міжнародних платежів, повідомили три турецькі чиновники, знайомі з перебігом обговорень, зазначає Bloomberg .

Невизначеність щодо майбутнього постачання від одного з найбільших у світі експортерів зерна сприяла тижневій волатильності світових цін на пшеницю, як і сплеск бойових дій у Чорному морі та навколо нього.

Туреччина каже своїм колегам, що спосіб відродити угоду полягає в ослабленні деяких санкцій, які, за твердженням Москви, не дозволяють їй імпортувати сільськогосподарське обладнання, як трактори або запасні частини, заявили турецькі чиновники.

За словами європейських дипломатів, Україна веде переговори з Румунією та Болгарією щодо альтернативного морського маршруту, який пройде з України через румунські територіальні води. Однак цей маршрут потенційно задовольнить лише деякі потреби.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *