Дуда прокоментував блокування імпорту зерна з України

Президент Польщі Анджей Дуда, незважаючи на свої більш ранні заяви, підтвердив, що Польща блокуватиме імпорт зерна та іншої агропродукції з України після 15 вересня. Якщо Єврокомісія не подовжить загальне рішення щодо ембарго для п’яти країн-сусідів України, Польща залишить заборону в силі односторонньому порядку.

7776_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це Дуда заявив в інтерв’ю PAP. “Наш найважливіший обов’язок – стояти на варті інтересів Республіки Польща. Отже, захищати внутрішній ринок та ринок Європейського Союзу, який починається з нас”, – сказав Дуда.

За його словами, Польща очікує від України розуміння, що вона має свої інтереси та зобов’язання. Ембарго вводилося у відповідь на протести польських фермерів, які скаржилися на обвал продовольчих цін через ввезення дешевого зерна з України.

Цікаво, що раніше Дуда заявляв у присутності президента України Володимира Зеленського, що Польща планує скасувати заборону імпорту української агропродукції саме після 15 вересня. “Я сподіваюся, що ці рішення (про торгові обмеження. – Ред.) мають бути якнайшвидше скасовані”, – сказав тоді президент Польщі.

Що передувало

Ще 6 червня Єврокомісія заявила, що продовжує заборону імпорту деяких видів продовольства з України до п’яти країн-членів ЄС терміном до 15 вересня. Йдеться про країни-сусіди України, у тому числі і про Польщу.

Загалом централізована заборона на імпорт у країни ЄС сільськогосподарських продуктів з України діє з 2 травня 2023 року. Він замінив односторонні заборони, які запроваджувалися окремо Польщею, Болгарією, Словаччиною, Румунією та Угорщиною та мали діяти до початку червня 2023 року.

Причиною стали протести місцевих фермерів. Вони заявляли, що через наплив великої кількості дешевої української сільгосппродукції змушені працювати без отримання прибутку. Єврокомісія також надала кошти на підтримку фермерів у зазначених країнах.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *