Господарства усіх категорій в квітні 2024 року в Україні виробили 625,4 тис. т молока-сировини, що на 3% менше порівняно до квітня 2023 року. У січні – квітні обсяги надоїв склали 2,1 млн т (-1,5%).
Як повідомляє Асоціація виробників молока, за проаналізований період частка підприємств у виробництві молока-сировини склала 40%, а господарств населення — 60%.
Підприємства виробили 252,4 тис. т молока-сировини в квітні, що на 6% більше порівняно до квітня минулого року. В січні-квітні 2024 року молочно-товарні ферми виробили 986 тис. т молока, що також на 6% більше, ніж торік.
У господарствах населення обсяги надою склали 373 тис. т молока, що на 9% менше порівняно до квітня 2023 року. В січні-квітні 2024 року присадибні господарства виробили 1,13 млн т молока-сировини, що на 8% менше порівняно до минулорічного періоду.
Як зауважує аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі, з другої половини квітня в Україні почало зростати виробництво молока-сировини під впливом теплої погоди та збільшення пасовищ. Суттєвий приріст обсягів надою відбувся в присадибних господарствах порівняно до попереднього місяця.
«В умовах зменшення споживання молочних продуктів в Україні та збільшення пропозиції імпортних сирів на внутрішньому ринку молокопереробним підприємствам було потрібно менше сировини. Переробники почали купувати молоко в господарствах населення, яке коштувало дешевше, ніж на молочно-товарних фермах, та використовувати його у виробництві сухого молока та казеїну. В результаті на молочно-товарних фермах з’явилися надлишки молока-сировини, які було складно реалізувати, і це вплинуло на зниження закупівельних цін», — пояснив він.
В січні – квітні 2024 року приріст виробництва молока-сировини спостерігався в господарствах усіх категорій у Харківській області (+6%), Миколаївській області (+6%), Тернопільській області (+5%), Черкаській області (+5%), Запорізькій області (+4%), Чернігівській області (+2%), Київській області (+1%) і Полтавській області (+1%).
В січні – квітні 2024 року близько 53% молока-сировини було вироблено в таких областях:
Источник: www.agroportal.ua