Українські свинарі висловили позицію щодо реєстрації в’єтнамської вакцини проти АЧС

Українські свинарі висловили позицію щодо реєстрації в'єтнамської вакцини проти АЧС - INFBusiness

Підприємства, які входять до асоціації «Свинарі України» та забезпечують понад 60% промислової свинини, з побоюванням ставляться до ініціативи щодо реєстрації вакцини проти АЧС в’єтнамського виробництва в Україні.

Як говориться у повідомленні асоціації, сьогодні в Україні активно обговорюється питання реєстрації вакцини проти африканської чуми свиней (АЧС), яку виготовляють у НР В’єтнам.

«Той факт, що вакцину розроблено після багатьох років наукових випробувань, не може не вселяти оптимізму. Однак оптимізм вітчизняної свинарської спільноти поміркований. Адже сьогодні безпечність цього препарату не доведено Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин — міжурядовою організацією, яка відповідає за поліпшення здоров’я тварин у всьому світі. Для України, зважаючи на її євроінтеграційні наміри та гармонізацію вітчизняного законодавства з нормативною базою ЄС, зокрема в частині здоров’я тварин та безпечності харчової продукції, визначальним буде також рішення Європейського агентства з безпечності харчових продуктів (EFSA)», — говориться у повідомленні. 

Варто також враховувати, що застосування на території України вакцини, яка не зареєстрована в країнах-партнерах, матиме серйозні наслідки для зовнішньої торгівлі — спричинить експортну ізоляцію вітчизняного свинарства, вважають в асоціації.

«Вакцина в’єтнамського виробництва є живою, а нинішні діагностичні методи не дозволяють розрізнити — чи тварина інфікована польовим, чи вакцинним вірусом. Відтак щеплені свині будуть мати статус АЧС-позитивних, а отже вся продукція з умістом свинини буде заборонена до вивезення на межі нашої країни», — пояснюють фахівці. 

У зверненні до Держпродспоживслужби та Мінагрополітики асоціація «Свинарі України» підкреслила, що підтримає рішення про реєстрацію вищезгаданої вакцини в Україні тільки після того, як її безпечність буде доведено науковими комісіями ВООЗТ та Європейським агентством з безпечності харчових продуктів (EFSA), або коли почнеться реєстрація в ЄС.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *