Україна скорочує експорт яловичини і нарощує імпорт

Україна скорочує експорт яловичини і нарощує імпорт - INFBusiness

Виторг від експорту ВРХ і яловичини з України у червні склав $8,99 млн, що на 54% менше порівняно з травнем.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока з посиланням на попередні дані Держстату.

Так, натуральні обсяги експорту мороженої яловичини зменшились до 1,72 тис. т (-46%), а виручка за поставлене м’ясо скоротилася до $6,85 млн (-48%). В Китай було відвантажено 45% мороженої яловичини, в Азербайджан — 21%, в Узбекистан — 14%, Грузію — 8%, Молдову — 6%, Казахстан — 5%. 

Обсяиги експорту ВРХ живою вагою склали 1,48 тис. т, що на 61% менше, ніж у травні. Виторг скоротився до $2,08 млн, що майже в два рази менше порівняно до травня. ВРХ постачали в Йорданію та Ліван, але постачань до Єгипту не було, на відміну від травня.

Водночас у червні Україна експортувала 17 т охолодженої яловичини на суму $60 тис., що на 295% та 309% відповідно менше порівняно з травнем. Майже 96% товару було відвантажено до Грузії, яка закупила в Україні на 48 т червоного м’яса менше, ніж у травні. 

Аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі припускає, що різке скорочення обсягів експорту яловичини в червні може бути пов’язаним із певною нестачею червоного м’яса в певних регіонах України, особливо на територіях, звільнених від російських окупантів. За інформацією місцевих продавців, багато ВРХ було знищено російськими окупантами. Під час окупації селяни продавали корів і телят з суттєвою знижкою, щоби отримати хоч якісь гроші на життя. Негативний вплив мало погіршення стану годівлі ВРХ через нестачу кормів. 

Закономірно, що Україна наростила імпорт яловичини. Так, імпорт охолодженої яловичини збільшився до 10 т (+20%), мороженої яловичини — до 285 т (+37%) і ВРХ живою вагою — 85 т (+19%). Охолоджена яловичина постачалася в Україну з Австралії, ЄС та США, а морожене червоне м’ясо — з Литви і Польщі. Корови завозилися з Данії. Протягом червня ціни на червоне м’ясо в Україні виросли на 3,6%.

У червні сальдо зовнішньої торгівлі яловичиною і ВРХ було позитивним і склало $6,85 млн, хоча це майже на $6,3 млн менше, ніж у травні.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *