У Києві оголосили карантин через АЧС

У Києві оголосили карантин через АЧС - INFBusiness

Спалах африканської чуми свиней зафіксовано у Голосіївському районі Києва на території КП «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа».

Про це говориться у повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві. 

У зв’язку з цим рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМДА на частині території Голосіївського району Києва з 27 вересня 2023 року встановлено карантин. 

Так, епізоотичним вогнищем африканської чуми свиней визначили місце виявлення трупу хворої свині на території лісопаркового господарства «Конча-Заспа».

Першою зоною визначена зона захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем (в радіусі 3 км). Другою зоною визначена зона спостереження — територія радіусом до 10 км від зовнішніх меж зони захисту.

У зоні захисту заборонено:

  • торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;
  • проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

У зоні нагляду заборонено:

  • торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

Крім того, у приватному секторі, який увійшов до карантинних зон, можуть проводитись подвірні обходи з метою обліку, виявлення хворих свиней, підозрюваних у захворюванні та загиблих тварин. 

Відповідно до протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМДА карантин може бути знятий через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів за окремим рішенням комісії.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *