Польська молочка стає конкурентоспроможною в Україні

Польська молочка стає конкурентоспроможною в Україні - INFBusiness

Готові молочні продукти в найближчі місяці здорожчають на 5-10% залежно від категорії: молоко питне, кефір — приблизно на 5%; сметана, масло — на 10-12%.

Такий прогноз у телеефірі озвучила керівник проєктів Асоціації виробників молока Олена Жупінас, повідомляють в АВМ.

Вона зазначила, що одним із чинників є подорожчання сировини — станом на 1 вересня 2023 року ціна сирого молока вже зросла на 4,5% порівняно з серпнем. 

«Вплине на вартість молока і ріст цін на енергоносії. Однак стримуючим фактором може стати імпорт польських молочних продуктів. Зараз вони практично відсутні на поличках наших магазинів, адже до початку літа вартість сирого молока в Польщі була на 35% вищою, ніж в Україні. Нині ціни вирівнюються: протягом останніх трьох місяців ціна молока-сировини в Польщі знижувалась через перевиробництво. В Україні — зростала, балансуючись із середньоєвропейськими показниками. Відтак ціни практично зрівнялись, і готовий продукт з Польщі вже може бути конкурентоспроможним на поличках наших торговельних мереж», — пояснила експерт. 

Значний вплив на ціноутворення має купівельна спроможність, додала Жупінас. Сьогодні спостерігаються позитивні тенденції: із початку року споживання молока в Україні зросло на 12% порівняно із 2022 роком. Одним із ключових факторів при цьому є здешевлення овочів — у споживачів стало більше коштів, щоб купувати молочні продукти. Однак із початком опалювального сезону перелік продуктів у продуктовому кошику пересічного українця може змінитися. 

«Зауважу, що одним із ключових факторів формування ціни на готову молочну продукцію є націнка торговельних мереж. Саме торгівля заробляє на молочних продуктах найбільше. Адже рентабельність як виробництва, так і переробки молока є досить низькою. В той час як націнка на готову молочну продукцію становить 10-30% залежно від категорії. Зважаючи на зазначені фактори, можна прогнозувати, що взимку літр молока може коштуватина на 2-2,5 грн дорожче», — прогнозує фахівець.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *