На Кіровоградщині спалах АЧС: знищено 550 свиней

На Кіровоградщині спалах АЧС: знищено 550 свиней - INFBusiness

Африканську чуму свиней (АЧС) зафіксовано на території приватного підприємства в селі Подорожнє Великоандрусівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, де утримувалася 551 голова.

Про це говориться у повідомленні управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Лабораторними дослідженнями було встановлено діагноз африканська чума свиней (АЧС).

«З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС було проведено засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській районній державній адміністрації. Рішенням комісії затверджено план дій та визначено межі епізоотичного вогнища (територія приватного підприємства), зону захисту радіусом 3 км (с. Подорожнє Великоандрусівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області). Також визначено зону спостереження (нагляду), до якої увійшли: частина с. Велика Андрусівка, села Вищепанівка, Бабичівка, Яремівка, Кобзарівка, Перехрестівка, Микільське, Золотарівка, Нагірне, частина міста Світловодськ (мікрорайони Заводський та Садовий) Олександрійського району Кіровоградської області», — уточнили у відомстві. 

Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, в епізоотичному вогнищі підлягають умертвінню безкровним методом тварини, які утримувалися в підсобному господарстві, та спалюванню їхніх трупів. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаражено. На в’їзді до епізоотичного вогнища встановлено карантинний пост, забезпечено цілодобове чергування. Обмежено доступ стороннього транспорту та людей на час карантину з АЧС (40 діб).

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *