Український стартап створив комплекс безпілотників для розмінування

Український стартап створив комплекс безпілотників для розмінування - INFBusiness

Cтартап еfarm.pro, який розробляє технологічні рішення для агросектору (універсальні агронавігатори та контролери), розробив комплекс техніки для розмінування полів.

Про це розповів автор проєкту, керуючий власник компанії «Гардаріка Трес», резидент бізнес-інкубатора Ukrainian Future Олександр Приходченко виданню dev.ua.

«Мої клієнти-фермери розповідали про критичну проблему — неможливість працювати на замінованих землях. Ті, хто все ж ризикував виїхати в поле, нерідко підривалися на мінах, втрачали техніку або й навіть життя. З огляду на масштаби мінного забруднення, чекати своєї черги на очищення сотень і тисяч гектарів земель аграріям довелось би роками. Тож потреба в альтернативному безпечному розмінуванні стала очевидною», — пригадує він.

Для генерування рішення Олександр Приходченко залучив розробників, експертів, фахівців-саперів та фермерів.

Комплекс включає в себе дрон, робот-розміновувач, автопілот і причіпну систему на трактор, що здатна витримати вибух. Система працює автономно, за потреби дозволяє керувати транспортним засобом з безпечної відстані без ризику, тож участь людини, а відповідно і ризики для життя аграріїв максимально мінімізовані.

Комплекс для розмінування передбачає три рівні обстеження територій і знешкодження небезпечних предметів: спершу поле сканує безпілотник, оснащений відповідними сенсорами та функцією передачі точних координат місцезнаходження вибухових пристроїв з геоприв’язкою. Він виявляє вибухівку на глибині до 1 м. Її знешкоджує робот-розміновувач та сертифіковані сапери. Далі — на поле виїздить дистанційно-керований трактор з причіпною системою захисту, вона проходить верхній шар ґрунту, що дає гарантію безпечної роботи.

«Трактор працює в автономному режимі без оператора в кабіні. Це виключає можливість його загибелі або травмування. Додатково на техніку ставиться захисне обладнання, яке працює за принципом мінного тралу. Такий процес гарантує, що нічого небезпечного в землі не залишиться. Система передбачає автоматичну роботу на великих площах з точністю 2 см за заданим маршрутом. Трактор проходить поле зі швидкістю 5 км/год, тобто за 10-годинний робочий день здатен обстежити 20 га землі», — зазначив розробник.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *