Для аграрних компаній, що працюють у прифронтових регіонах, питання безпеки працівників і техніки набуло критичного значення.
Зокрема, в ІМК техніку почали оснащувати засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР) для виявлення та пригнічення сигналів російських FPV-дронів, у зоні ураження яких перебуває частина полів, розповів AgroPortal.ua головний агроном ІМК Олексій Місюра
«Для нас це вже не просто актуальність — це необхідність «на вчора». У регіонах, де ми працюємо, повітряні тривоги є регулярними. Під час тривог військові глушать радіо- та GPS-сигнали, тому в ці моменти ми змушені призупиняти технологічні операції, що потребують точного позиціонування — переважно це сівба й обприскування. У таких умовах наше основне завдання — зберегти досягнутий рівень уже впроваджених технологій точного землеробства», — пояснює він.
Попри складну ситуацію, компанія продовжує здійснювати диференційовані посіви та внесення добрив на десятках тисяч гектарів.
«Відділи R&D та точного землеробства активно випробовують альтернативні підходи. Серед ключових напрямів — експерименти з ґрунтоощадними технологіями (Strip-till тощо), співпраця з міжнародними партнерами (Syngenta, OneSoil, Bayer та ін.) щодо вдосконалення систем диференційованого внесення та проведення польових досліджень. Також не зупинились планові випробування нових ЗЗР та біопрепаратів, дозволених до використання в ЄС.
Источник: www.agroportal.ua