Україна йде на рекорд урожаю гречки

Україна йде на рекорд урожаю гречки - INFBusiness

Українські аграрії цього року збирають рекордний врожай гречки. Станом на перший тиждень жовтня вже намолотили 173,8 тис. т, і роботи ще не завершені. Торік усього було зібрано близько 148 тис. т гречки.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зазначається, що навесні сільгосптоваровиробники збільшили площу посіву гречки проти минулого року на 20 тис. га — до 141,5 тис. га. Це найбільша площа за всі роки незалежності України, яку засівали цією культурою.

«Цього року завдяки сприятливим погодним умовам та Збройним силам України обкіс гречки проходить швидше, ніж торік. Уже зібрано врожай з 86% площ порівняно з 49% на аналогічну дату минулого року. Щодо врожайності, маємо теж кращі результати: поточний показник дорівнює 1,42 т/га, минулорічний з приблизно такої ж частки площ становив 1,22 т/га. Власне, саме ці фактори у сукупності дали нам можливість збирати рекордний врожай гречки», — наголосив Тарас Висоцький.

Він додав, що це сприятиме зниженню кінцевих цін на крупу, але відкидати фактор дорогої доробки, логістики, пакування теж не варто.

Лідерами з намолоту гречки є Вінниччина (23,40 тис. т) та Хмельниччина (22,50 тис. т). Минулого року на цей же період найбільше крупи було зібрано на Сумщині (15,37 тис. т) та Вінниччині (12,20 тис. т).

Нагадаємо, у довоєнному 2021 році було посіяно 91,90 тис. га гречки. Тоді було зібрано понад 105 тис. т, і цей показник вважався рекордним.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *