Україна йде на рекорд експорту пшениці

Україна йде на рекорд експорту пшениці - INFBusiness

Продажі на експорт української пшениці постійно зростають.

Від початку лютого було законтрактовано більше 2 млн т, що може стати рекордним обсягом постачання за сезон. На березень продано вже 1,4 млн т пшениці, говориться у повідомленні аналітичного центру сільгоспкооперативу ПУСК, створеного у межах ВАР.

«Трейдери свідчать, що дуже активно включається в закупівлі української фуражної пшениці Індонезія. Ця азійська країна має захмарні цінники на внутрішньому ринку і зацікавлена у імпорті зерна. Ціна попиту з Індонезії — $260-265/т CIF. Українську пшеницю дуже вигідно експортувати до Індонезії. Ложкою дьогтю для цих планів є конфлікт у Червоному морі, де високий ризик обстрілів торговельного флоту. Це поки системна проблема, яка негативно впливає на торгівлю в Чорному та Середземному морях. Ризик стримує українських трейдерів фіксуватися на цьому напрямку» , — розповіли у ПУСК.

За даними фахівців, на ринку є очікування, що у другій половині березня прохід кораблів через Червоне море може повністю зупинитися. Логістичним рішенням міг би стати обхід кораблів через Африку, але це підніме вартість фрахту на $10-12 на тонні.

Українська пшениця продовжує залишатися найдешевшою на більшості ринків.

«Минулого тижня Україна продала Єгипту пшеницю з вмістом білка 12,5%  по $224 за тоннy з поставкою до Єгипту. Для порівняння, російська пшениця коштувала $245 на базисі FOB. Українська пшениця дуже дешева проти зерна іншого походження на ринках ЄС, Єгипту та Туреччини. Трейд намагається тримати нижчі ціни, щоб був сенс торгувати на багатьох базисах. Цінові розриви великі, що тримає СРТ-ринок на низьких рівнях.

Проте по пшениці з’являється все більше продавців на базисі FOB, багато фермерів охоче продають по $195 за тонну на дунайських портах. При цьому на умовах СРТ пшениця коштує умовно $175-188 за тонну, і до кінця тижня цінники можуть втратити ще $2 на тонні», — додають аналітики.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *